با ما همراه باشید

اخبار کوتاه

شرکت امنیتی بلاک چین 50 توکن کلاهبرداری بالقوه را کشف کرد

شرکت امنیتی پیشرو در صنعت بلاک چین PeckShield لیستی از توکن های بالقوه خطرناک را برای سرمایه گذاران BSC منتشر کرده است. به گفته کارشناسان امنیت بلاک چین، توکن های ذکر شده دارای آسیب پذیری های متعددی هستند که ممکن است بر سرمایه سرمایه گذاران تأثیر بگذارد.

توکن‌های این فهرست بر اساس آسیب‌پذیری‌هایی که داشتند، از جمله تعداد نامحدود توکن، امکان فهرست سیاه هر حساب در زنجیره توکن و محدود کردن عملیات مبادله مانند فروش، انتخاب شدند.

برخی از توکن‌های این فهرست از سهام شرکت‌های معروفی مانند آمازون تقلید می‌کنند یا به نام شخصیت‌های عمومی مانند چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده نام‌گذاری شده‌اند. برخی از پروژه‌ها تصمیم گرفته‌اند که با دو قرارداد در فهرست که تحت نام تجاری فلوکی کار می‌کنند. به محبوبیت روزافزون توکن‌های با مضمون Doge مانند Floki بپیوندند.

کلاهبرداران چگونه می توانند وجوه کاربران را سرقت کنند؟

با توسعه بیشتر صنعت DeFi، کلاهبرداران شروع به استفاده از بی احتیاطی برخی از کاربران برای سرقت توکن ها یا ارز های آنها با تغییر قطعات مختلف کد در قراردادهای هوشمند استاندارد کرده اند که به آنها امکان دسترسی به کیف پول ها، تراکنش ها را می دهد.

همانطور که PeckShield اشاره می‌کند، یکی از محبوب‌ترین راه‌های سرقت وجوه. یک قطعه کد است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تعداد نامحدودی توکن ارائه دهند. با اجرای دستوری از یک آدرس پیدایش، توسعه‌دهندگان تعداد زیادی توکن را آزاد می‌کنند. برای خود ارسال می‌کنند و سپس آنها را در صرافی‌های غیرمتمرکز می‌فروشند.

دو گزینه دیگر که توسط شرکت امنیتی ذکر شده است. مانند محدودیت فروش توکن و قرار گرفتن در لیست سیاه، نمی توانند مستقیماً برای سرقت وجوه افراد مورد استفاده قرار گیرند. اما در عین حال، ممکن است بر تجربه کاربران با توکن تأثیر بگذارند، به خصوص کسانی که تعداد زیادی توکن دارند و مایل به کسب سود در بازار هستند.

به روز ترین اخبار جهان رمزارز هارا در وب سایت کریپتوبیس کپ دنبال کنید.

منبع : u.today

شما میتوانید از طریق اینستاگرام و کانال تلگرامی کریپتوبیس کپ به جدید ترین اخبار بازار رمزارز ها دست پیدا کنید.

دیدگاه ها