با ما همراه باشید

اخبار کریپتو

نشست دیروز فدرال رزرو

جروم پاول ( رئیس فدرال رزرو ) به نظر می رسد یکی از مواضع قبلی خود در مورد رابطه بین CBDC و استیبل کوین ها را تغییر داده است. او با شهادت در مقابل کنگره ایالات متحده پیشنهاد کرد که هر دو می توانند با هم وجود داشته باشند، بدون اینکه اولی جایگزین دومی شود.

پاول در جلسه خود در روز سه شنبه درباره امکان صدور CBDC توسط فدرال رزرو بحث کرد. سناتور جمهوری‌خواه پت تومی ( یکی از مدافعان معروف رمزارزها ) پرسید که آیا فدرال رزرو CBDC صادر می‌کند و وجود «استیبل‌کوین‌های تنظیم‌شده و خصوصی منتشر شده» را منع می‌کند.

‼️ پاول پاسخ داد: «نه، اصلاً.»

این نگرش بسیار کمتر جنگ طلبانه درباره ی استیبل کوین ها نسبت به آنچه سال گذشته از پاول شنیدیم است. در ماه جولای، او پیشنهاد کرد که مزیت اصلی CBDC جایگزینی رمزارزها ( از جمله استیبل کوین‌ها ) خواهد بود. با این اوصاف، پاول قصد ندارد دیگر ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع کند و رویکرد نظارتی ایالات متحده را از چین جدا میکند.

با این وجود، استیبل کوین ها در حال حاضر موضوع داغی در بین رگولاتورها هستند. هم رهبران صنعت و هم نمایندگان کنگره نظرات متناقضی در مورد این موضوع در جلسه ماه گذشته ارائه کردند. در حالی که صنعت استیبل‌کوین‌ها را یک تعریف برای سیستم مالی می‌دانند. ماکسین واترز پیشنهاد کرد که آنها می‌توانند تهدیدی برای دلار آمریکا باشند. برخی حتی گمان می کنند که استیبل کوین ها می توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند.

سؤالات دیگری در مورد کاربرد عملی استیبل کوین های صادر شده خصوصی در صورت وجود CBDC وجود دارد. با این حال، صدور CBDC هنوز راه زیادی به نظر می رسد. پاول قبلاً گفته بود که ترجیح می‌دهد فضایی را برای Tether، Pax و USDC باقی می‌گذارد تا در غیاب آن‌ها کار کنند.

فدرال رزرو در نظر دارد طی چند هفته آینده گزارشی را در مورد جوانب مثبت و منفی اجرای CBDC منتشر کند.

موضوعی که در این جلسه به طور گسترده مورد بحث قرار گرفت، تورم بود که از زمان رسیدن به بالاترین حد در 40 سال اخیر در نوامبر، به اولویت اصلی فدرال رزرو تبدیل شده است. پاول گفت که با تورم بسیار بالاتر از هدف، اقتصاد دیگر به سیاست‌های بسیار سازگارانه‌ای که ما داشته‌ایم نیاز ندارد.

جروم پاول افزود که فدرال رزرو برای مبارزه با این موضوع. افزایش نرخ بهره را در اسرع وقت در اولویت قرار خواهد داد.

به روز ترین اخبار جهان رمزارز هارا در وب سایت کریپتوبیس کپ دنبال کنید.

منبع : cryptopotato.com

شما میتوانید از طریق اینستاگرام و کانال تلگرامی کریپتوبیس کپ به جدید ترین اخبار بازار رمزارز ها دست پیدا کنید.