با ما همراه باشید

اخبار کریپتو

صندوق بین‌المللی پول: خطرات کریپتو !!!

 

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در جدیدترین گزارش خود اشاره کرده است. که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دلیل همبستگی زیاد با دارایی‌های سنتی، خطری سیستماتیک برای بازارهای مالی جهانی ایجاد می‌کنند.

حمایت پولی بی‌سابقه از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ، که قرار بود ضربه ناشی از همه‌گیری کرونا را مهار کند. به عنوان دلیل اصلی ارتباط قوی‌تری بین ارزهای دیجیتال و شاخص‌های سهام ذکر شده است.

صندوق بین المللی پول خاطرنشان می کند که کاهش شدید قیمت بیت کوین می تواند اثرات سرریزی را ایجاد کند (اثر سرریزی زمانی به وجود می اید که پس از انباشت زیاد , سرمایه بین بازار هایی با همبستگی بالا جابه جا میشود). همبستگی بین سهام و کریپتو در نوسانات سنگین بازار افزایش می‌یابد.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است.  بیت کوین برای اولین بار از اواخر سپتامبر در کنار سهام به زیر 40000 دلار سقوط کرد.

اخیراً، بیت کوین با S&P 500 و نزدک معامله می شود. طبق داده های ارائه شده توسط Kaiko. ضریب همبستگی به 0.61 رسیده که بالاترین سطح از جولای 2020 است.

با این حال، در حالی که S&P 500 به معاملات نزدیک به رکوردهای خود ادامه می دهد. بیت کوین 38.39 درصد نسبت به اوج خود کاهش یافته است.

صندوق بین‌المللی پول نتیجه‌گیری می‌کند که بیت‌کوین به‌عنوان یک تنوع‌بخش پرتفو عملاً شکست خورده است، زیرا به تجارت در سهام ادامه می‌دهد.

به منظور جلوگیری از مشکلات اقتصادی، این سازمان بار دیگر بر اهمیت ایجاد یک چارچوب مقررات جهانی در ارزهای دیجیتال تاکید کرده است.

در گزارش اکتبر خود، این موسسه مالی برجسته اشاره کرده است که پذیرش بیت کوین در السالوادور می تواند منجر به بی ثباتی جریان سرمایه شود. همچنین زنگ خطر را در مورد استیبل کوین ها به صدا درآورد و ادعا کرد که می توان از آنها به عنوان ابزاری برای فرار مالیاتی استفاده کرد.

به روز ترین اخبار جهان رمزارز هارا در وب سایت کریپتوبیس کپ دنبال کنید.

منبع : u.today

شما میتوانید از طریق اینستاگرام و کانال تلگرامی کریپتوبیس کپ به جدید ترین اخبار بازار رمزارز ها دست پیدا کنید.

دیدگاه ها